Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Oliwier Marciniak  29 maja 2024  20:20 

XIV Powiatowy Turniej Wiedzy o Kulturze

29 maja w Domu Kultury w Łęczycy odbył się XIV Powiatowy Turniej Wiedzy o Kulturze. Był to szczególny konkurs, ponieważ w tym roku Dom Kultury obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Z tej okazji jedno z zadań nawiązywało do rocznicy powstania tej instytucji. Uczestnicy zmagań musieli wykonać stylizowaną fotografię, oddającą klimat połowy lat 50-tych XX wieku. Zakres tematyczny konkursu był obszerny i obejmował wiele dziedzin kultury i sztuki, m.in. muzykę, literaturę, znajomość języka polskiego, zwyczaje życia codziennego na świecie, a także savoir-vivre i konkurencje sprawnościowe.

I miejsce w Turnieju zajęła drużyna z Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej, którą utworzyli uczniowie: Róża Woźniak z klasy II ac LO, Maciej Andrzejczak z klasy II TEA i Rafał Olejniczak z klasy IIITEA. Opiekę nad drużyną sprawowała p. Halina Andrzejczak.

Uczniowie wyróżnili się wiedzą i umiejętnościami, otrzymując również najwięcej punktów za wykonaną fotografię. Cieszymy się z nagrody tym bardziej, że nasza szkoła po raz kolejny wygrywa ten Turniej.

Gratulacje dla wszystkich uczestników!

 

„Edukacja z wojskiem”