Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Mateusz Staniewski  10 listopada 2023  22:00 

Spotkanie z dziennikarzami w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej

9 listopada 2023r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy spotkaliśmy się z dziennikarką, prezenterką Łódzkich Wiadomości Dnia p. Agnieszką Jędrzejczak oraz z p. Jarosławem Kosmatką, dziennikarzem Radia Łódź.

Opowieść o dziennikarstwie jako zawodzie, ale przede wszystkim stylu życia naszych rozmowców przykuła uwagę zebranej na sali młodzieży z klasy IV TAK.

W ciszy i skupieniu wysłuchaliśmy wykładu o różnicach pracy dziennikarzy w prasie, radiu, telewizji i portalach internetowych, o doświadczeniach naszych rozmówców z tego zakresu, ale przede wszystkim o etyce zawodu dziennikarza, standardach moralnych i sile słowa. Największe wrażenie wywarł na nas pięciokrotny pobyt p. Agnieszki i p. Jarosława w Ukrainie w początkowej fazie działań wojennych.

Opowieść okraszona była licznymi zdjęciami oraz krótkimi, niepublikowanymi wcześniej filmami.
Dużą dozę ciekawości wzbudził wśród zebranych również fakt przebywania p. Agnieszki dwa tygodnie w szpitalu covidowym w całkowitym zamknięciu.

Młodzież miała równiez szansę zadać pytania odnośnie różnych aspektów pracy dziennikarskiej.
Warto nadmienić, iż p. Agnieszka jest absolwentką naszej szkoły, klasy o profilu humanistycznym.

 
 

Spotkanie z dziennikarzami w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej
Spotkanie z dziennikarzami w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej