Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Oliwier Marciniak  29 maja 2024  19:00 

„Edukacja z wojskiem”

W poniedziałek 27 maja w naszej szkole odbyły się zajęcia z przedstawicielami Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej w ramach pilotażowego programu MEN i MON „Edukacja z wojskiem”. To odpowiedź na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem. Głównym celem i założeniem tego programu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.

Uczniowie zapoznają się m. in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.

Nasi uczniowie zapoznali się m.in. z rozpoznawaniem sygnałów alarmowych, organizowaniem bezpiecznych miejsc schronienia oraz informacje o tym, jak chronić się przed cyberzagrożeniami.

 

„Edukacja z wojskiem”