Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
zdjęcie
Wojciech  9 maja 2021  02:05 

Zagraniczne praktyki zawodowe 09.05.2021

09[Grecja – 09.05.2021 – Niedziela]
Niedziela minęła nam pod znakiem odpoczynku od całego tygodnia praktyk i okazji do bliższego poznania greckiej kultury. W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję wybrać się również na wycieczkę. Przemierzając równinę tesalską dotarliśmy do miejscowości Kalambaka, skąd rozpościerał się przepiękny widok na Meteory (Μετεωρα). Te „zawieszone pomiędzy ziemią a niebem” wpisane na listę zabytków UNESCO klasztory zrobiły na nas niesamowite wrażenie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy w wytwórni ikon bizantyjskich, gdzie poznaliśmy tajniki ich pisania. Następnie przemierzając wspaniałą trasę widokową dotarliśmy do klasztoru Świętych Teodorów (gr. Άγιοι Θεόδωροι). Zwiedzanie było o tyle ciekawe, że poza wspaniałymi widokami poznaliśmy również historię klasztorów i różnice pomiędzy prawosławiem a wyznaniem katolickim, które przybliżył nam nasz przewodnik, Pani Eleni.
Projekt „Zagraniczne praktyki zawodowe perspektywą lepszego rozwoju zawodowego”, nr 2019-1-PL01-KA102-062499 realizowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe