Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Szymon  21 listopada 2022  23:23 

Wystawa poświęcona historii Senatu Rzeczypospolitej

Dnia 17 listopada 2022 roku miała miejsce w naszej szkole prezentacja wystawy poświęconej historii Senatu Rzeczypospolitej pt. „Senat wczoraj i dziś – w 100. rocznicę pierwszego posiedzenia Senatu II Rzeczypospolitej”. Wystawę obejrzeliśmy dzięki staraniom pana Senatora Przemysława Błaszczyka oraz Pani Aleksandry Dudkiewicz – dyrektor Biura Senackiego. Wystawie towarzyszyła prelekcja na temat dziejów Senatu, przygotowana i wygłoszona przez panią Anetę Graczyk- nauczyciela historii. Po spotkaniu uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, jak i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia .
Spotkanie to utrwaliło wiedzę na temat Sejmu i Senatu RP od początku jego powstania do współczesności. Pan Senator Błaszczyk serdecznie zaprosił uczniów na spotkanie podczas którego, będą mogli poznać wnętrze senatu oraz zapoznać się z działalnością parlamentarną i pozaparlamentarną senatorów.

 
 

Wystawa poświęcona historii Senatu Rzeczypospolitej