Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  29 października 2019  17:05 

Wyjazd do teatru

18 października 2019 r. klasy – I NACLO i I NKAF wyjechały się do Teatru Małego w Łodzi. Uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Antygona” wyreżyserowany przez Mariusza Pilawskiego. Przedstawienie oparte było na dramacie Sofoklesa, który pomimo tego, że powstał w czasach starożytnych do dzisiaj porusza uniwersalne problemy.
Twórca sztuki opowiada o tragicznym konflikcie pomiędzy Antygoną a Kreonem. Tytułowa bohaterka, pomimo zakazu władcy, chce pogrzebać swojego zmarłego brata Polinejkesa, który zginął w bitwie. Tym czynem w oczach władcy zasłużyła na najgorszą karę – na śmierć. Kobieta chciała pogrzebać swojego brata, ponieważ wierzyła w prawa boskie, które dla niej były ważniejsze od praw ludzkich.
Na uwagę zasługuje gra aktorów, którzy dostarczyli widzom niezapomnianych przeżyć. Stroje, scenografia oraz rekwizyty oddawały klimat epoki antyku. Sztuka skłaniała widza do refleksji na temat tego, co tak naprawdę jest w życiu ważne.