Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Szymon Paluszkiewicz  16 czerwca 2022  16:34 

Wycieczka do Trójmiasta – dzień ostatni

Ostatni dzień wycieczki do Trójmiasta w ramach projektu „ Poznaj Polskę” rozpoczął się dla uczniów „Grodzkiej” jeszcze nocą. O 3:30 grupa ochotników licząca 30 osób wyruszyła pod opieką p. Iwony Lewandowskiej oraz p. Macieja Kazimierskiego na plażę przywitać wschodzące słońce. Byli zachwyceni, bo takie widoki są niepowtarzalne i zapierają dech w piersiach. Dla takich chwil warto było się poświęcić !!!😀 Spacer po plaży trwał ponad 90 minut i był swoistą ucztą dla zmysłów. Orzeźwieni wrażeniami i poranną bryzą podjęli kolejne wyzwania z programu wycieczki. Już o godzinie 10:00 spacerowali po sopockim molo i deptaku potocznie zwanym „Monciakiem”. Następnie udali się do Gdańska z wizytą w Centrum Nauki Hevelianum na wystawę zatytułowaną „Energia”. Była to niezwykle fascynująca przygoda z nauką, bardzo interaktywna i wciągająca. Wszyscy dobrze się bawili. Kolejnym punktem programu była stolica Kaszub – Kartuzy, gdzie uczniowie odwiedzili Muzeum Kaszubskie im. F. Tredera oraz poklasztorną Kolegiatę Zakonu Kartuzów. Pełni wrażeń i zaopatrzeni w dobry humor wyruszyli w drogę powrotną do domu. Wycieczka była niezapomniana i dla wielu zbyt krótka ale jak mówi znane przysłowie „Wszystko, co dobre, szybko się kończy”