Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Aleksandra Wasiak  10 sierpnia 2021  21:13 

Wspomnienie

„Wdzięczność jest pamięcią serca” Jean Massieu

Cała społeczność Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy żegna z żalem Osobę tak mocno związaną ze „szkołą w Alejkach” – Panią Jadwigę Pokorę. Wspominamy Ją jako pedagoga oddanego całym sercem młodzieży, nauczyciela fizyki, wychowawcę i wieloletniego wicedyrektora szkoły.
Pani Jadwiga Pokora przez prawie całe życie zawodowe była związana z placówką najpierw znaną jako Technikum Łączności, potem Zespól Szkół Zawodowych nr 2 w Łęczycy. Rozpoczęła w niej pracę jako nauczyciel fizyki w 1971 r. Funkcję wicedyrektora szkoły pełniła w latach 1975 – 1982 oraz 1994 – 2005. Była wzorem pedagoga, wychowawcy i wicedyrektora. Uczyła trudnego przedmiotu, jakim dla większości uczniów jest fizyka. Potrafiła przekazać wiedzę, zmotywować do nauki, co wielokrotnie wspominali absolwenci szkoły.
Jej pracowitość, odpowiedzialność, kultura osobista, życzliwość, skromność i empatia były wzorem dla innych, zarówno dla młodzieży jak i współpracowników. W 2005 r. przeszła na emeryturę, jednak do końca życia interesowała się tym, co dzieje się w szkole. Utrzymywała kontakt z aktywnymi zawodowo, młodszymi nauczycielami. Cieszyła się z sukcesów wychowanków Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej.

Pozostanie w pamięci i sercach wielu z nas.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 14 sierpnia 2021 roku o godz. 10.00 w kościele pw. św. Floriana w Domaniewie.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie
Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy