Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Aleksandra Wasiak  8 września 2020  12:03 

Wieści z Grecji

Projekt nr: 2019-1-PL01-KA102-062499 pt: „Zagraniczne praktyki zawodowe perspektywą lepszego rozwoju zawodowego.”

Minął już tydzień mobilności w ramach projektu pt.: „Zagraniczne praktyki zawodowe perspektywą lepszego rozwoju zawodowego”, w którym uczestniczy nasza szkoła. W tym czasie nasi uczniowie mieli możliwość zdobycia nowej wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych w ramach wybranych kierunków: technik analityk, technik ekonomista oraz technik informatyk.

Co więcej nasza młodzież wraz z opiekunami korzystali z programu kulturowego, w ramach którego udali się w rejs statkiem na wyspę Skiathos, na której poznali wyspiarskie greckie zwyczaje, potrawy oraz tradycje. Ponadto spróbowali lokalnej kuchni, mieli możliwość zaśpiewania tradycyjnych piosenek i zobaczenia greckich tańców. Uczestnicy udali się też na wycieczkę do kompleksu klasztornego położonego na skałach – Meteory. W ramach tej wycieczki uczniowie i opiekunowie poznali historię i religię Greków oraz mogli zobaczyć, jak mnisi wznosili swoje klasztory na skałach „zawieszonych w powietrzu”. Później cała grupa udała się na krótsze wycieczki na których mogli zaopatrzyć się na greckim targu w tradycyjne owoce i warzywa oraz podziwiać widoki w górskiej wiosce.