Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Aleksandra Wasiak  26 czerwca 2019  11:10 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Dnia 19 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice zebrali się na sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani wicedyrektor Krystyna Tomczak. Na wstępie powitała zaproszonych gości, wśród których byli:

– Starosta Powiatu Łęczyckiego – Pan Janusz Mielczarek,
– Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy – mł. insp. Zbigniew Gruszczyński oraz aspirant Mariusz Kowalski,
– Dyrektor Zakładu Karnego w Garbalinie – ppłk Grzegorz Tomaszewski,
– Prezes OSP w Łęczycy p. Aneta Krysztofiak,
– Pani kierownik Monika Kubasik – Ceramika Tubądzin II,
– brygadier Arkadiusz Mistrzak – PSP w Łęczycy,
– Chorąży Marcin Michalak z Leźnicy Wielkiej,
– Małgorzata Koperkiewicz – przedstawiciel biura Senatora Przemysława Błaszczyka,
– Przewodnicząca Rady Rodziców pani Alicja Zawadzka.

Pani wicedyrektor podsumowała rok pracy szkoły, podziękowała nauczycielom, rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły za wspólne miesiące nauki i pracy oraz pogratulowała osiągniętych sukcesów. Głos zabrali także zaproszeni goście, którzy między innymi podkreślili, iż wiedza jest najbardziej wartościowym towarem na świecie. Następnie został zaprezentowany flesz najważniejszych wydarzeń z tego roku szkolnego.

Aby tradycji stało się zadość, przyszedł czas na wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród dla najlepszych uczniów. Rodzice tych uczniów otrzymali listy gratulacyjne:

1. Mazur Magdalena 1 d LO 5,06
2. Graczyk Kamil III TIN 5,15
3. Pałczyńska Natalia II TEE 5,00
4. Kamiński Szymon I TEK 5,00
5. Głyda Justyna I TEK 4,95
6. Bąk Julia II TEE 4,93
7. Bombała Rafał II TEE 4,93
8. Grzelak Faustyna I a LO 4,93
9. Antczak Hubert III TEE 4,92
10. Olszewska Julia III TEE 4,91
11. Tuszyńska Wioletta I TEK 4,90
12. Domaniewska Maria II d LO 4,89
13. Kowalska Martyna II TEE 4,87
14. Kuropatwa Paulina I a LO 4,86
15. Twardowska Weronika III TEE 4,82
16. Kamińska Izabela I a LO 4,81
17. Jędrzejczak Agnieszka I AFE 4,80
18. Mrowińska Daria I AFE 4,80
19. Twardowska Eryka I TEK 4,80
20. Wójcik Izabela II TEE 4,80
21. Wróblewska Natalia II TEE 4,80
22. Cnotalski Sebastian I TIN 4,80
23. Szczech Jakub II TIN 4,80
24. Duniak Marta II d LO 4,77
25. Zasadzka Weronika I TEK 4,75
26. Grzelak Andrzej I a LO 4,75

 

Puchar za najwyższą frekwencję w szkole otrzymała klasa 2 TAF.

Nagrody zostały przyznane uczniom za najwyższą frekwencję, dla najlepszego czytelnika, dla Huberta Antczaka z kl. III TEE za zajęcie IV miejsca w wojewódzkim konkursie „Szkolna Liga Elektryki” oraz reprezentowanie szkoły w zawodach II stopnia olimpiady EUROELEKTRA.

Dyplomy otrzymali uczniowie za bardzo dobre wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, szerzenie turystyki pieszej i krajoznawstwa.

Po tych podziękowaniach przyszedł czas na pożegnanie dwóch osób odchodzących na emeryturę: pani profesor Marzeny Pacholczyk, wieloletniej nauczycielki matematyki i wychowawczyni oraz pani Małgorzaty Drwalewskiej – pracownicy szkoły. Należy nadmienić, że oprócz społeczności szkolnej panią profesor Pacholczyk przyszli uroczyście pożegnać byli absolwenci i jej wychowankowie.