Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  28 marca 2019  18:39 

Udział klas mundurowych w Dniu Otwartym Oddziału Prewencji w Łodzi

Dnia 27 marca 2019 r. dwie klasy mundurowe z naszej szkoły wzięły udział w Dniu Otwartym Oddziału Prewencji w Łodzi. Zwiedzanie jednostki przebiegało w czterech etapach. Z pierwszym etapem, czyli torem sprawności fizycznej, zmierzyło się 11 osób z naszej szkoły. Najlepszy czas osiągnął Szymon Kłosiński,klasa 2d LO, tuż za nim uplasował się Marcin Mikołajczyk z klasy 3d LO.
Kolejny etap poznawania jednostki, pokaz filmu i prezentacja, przybliżyły uczestnikom specyfikę pracy w oddziale prewencji.
Po przejściu na plac młodzież miała na wyciągnięcie ręki możliwość poznania sprzętu oraz samochodów policyjnych. Ostatnim, najbardziej widowiskowym punktem Dnia Otwartego, był pokaz umiejętności policjantów z oddziału prewencji z Łodzi.
Wyjazd ten poprzedziła wizyta w Zatoce Sportu, gdzie odbył się kurs wspinaczkowy dla chętnych uczniów pod czujnym okiem p. Maciejewskiego, instruktora wspinaczki i zarazem nauczyciela naszej szkoły.
Opiekę nad uczniami sprawowali p. M. Kazimierski, p. K. Zielińska, p. C. Maciejewski oraz p. H. Andrzejczak.