Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  26 października 2019  17:05 

Spotkanie z Merle Hiblk

23 pażdziernika uczniowie klasy III dlo z grupy zaawansowanej z języka niemieckiego wraz z p. E. Kocik uczestniczyli w spotkaniu z Merle Hiblk w Liceum Ojców Bernardynów w Łodzi.
Merle Hiblk to niemiecka dziennikarka związana z gazetami “Der Spiegel” oraz “Die Zeit”.
Spotkanie to miało na celu zwrócenie naszej uwagi na historie komunizmu Niemczech I obalenia muru berlińskiego. Uczniowie z liceum w Łodzi w szczegółowy sposób przedstawili nam całą historię po polsku oraz po niemiecku. Po ich prezentacji odbyła się dyskusja pomiędzy uczniami zgromadzonymi na sali a dzienikarką. Pytania dotyczyły naszych odczuć oraz histarii naszych rodzin związanych z komunizmem. Sama autorka podzieliła sie z nami swoimi przeżyciami .
Dziękujemy za wspanmiała atmosferę podczas spotkania z p. Merle oraz za zaproszenie do waszej szkoły. Czekamy na kolejne spotkania…