Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Mateusz Tomaszewski  27 października 2022  18:00 

Przerwa na czytanie

Co najbardziej (poza lekcjami) lubią uczniowie w szkole? Oczywiście – przerwy! A do czego zawsze zachęcają bibliotekarze? Do czytania. Dlatego też biblioteka szkolna zorganizowała 27 października akcję ”Przerwa na czytanie” promującą czytelnictwo wśród młodzieży. Wydarzenie wpisuje się w III Międzynarodową edycję VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. W zorganizowanej w bibliotece strefie czytania, na chwilę z książką przychodzili czytelnicy indywidualnie i całymi klasami. W akcji wzięły następujące klasy: IV TAK, IV TIN, IV Nac LO, III d LO, I a LO, I TEA i II TEA – w sumie 148 osób.

Pamiętajmy o czytaniu nie tylko przy okazji takich wydarzeń, ale w tym naszym zabieganym życiu zróbmy sobie czasami przerwę na chwilę z książką.

 
 

Przerwa na czytanie