Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  17 października 2019  23:31 

Po Łęczyckiem krążą książki

15 października w naszej szkole miała miejsca akcja „Po Łęczyckiem krążą książki”, zainicjowana z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tej akcji udział biorą szkoły powiatu łęczyckiego. Postanowiliśmy pokazać, co daje nam czytanie i zachęcić do świadomego sięgania po książkę.
Nauczyciele wraz z uczniami z kilku klas przygotowali ulubione książki, ich fragmenty, wiersze oraz cytaty aby później na zajęciach je odczytać. Młodzież przeczytała m.in. jedną z nowel Narodowego Czytania, wybrane fragmenty z polskiej literatury wojennej, wiersze naszych poetów oraz fragmenty współczesnej literatury pięknej. Na tablicy uczniowie wypisali też najbardziej lubiane cytaty, tytuły i nazwiska autorów książek. We wspólnym czytaniu wzięły udział klasy: I NAC LO, IND LO, I NKAF, IV TEE i IV TAI.
Akcja miała na celu podkreślenie roli książki oraz czytania, zachęcenie całej społeczności szkolnej do korzystania z zasobów bibliotek. Tak, jak powiedział Carlos Ruiz Zafon „jedyny obyczaj, którego należy bronić stanowczo, to obyczaj czytania”. Akcję koordynowała p. Halina Andrzejczak i p. Małgorzata Malanowska.

Złożyły się na nią wypisane na kartkach najbardziej lubiane cytaty, tytuły i nazwiska autorów książek.