Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Robert  5 listopada 2018  18:03 

Otrzęsiny klas pierwszych

W środę 31 października w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny Klas Pierwszych. Uczniowie klasy II dLO oraz członkowie samorządu uczniowskiego pod troskliwym okiem opiekunów samorządu – p. Justyny Bagrowskiej i p. Macieja Kazimierskiego zorganizowali zabawę otrzęsinową. Tegoroczne otrzęsiny odbyły się pod hasłem „Ja jestem chłop z Mazur ….” – każda klasa miała za zadanie przebrać się zgodnie z tematem oraz zaprezentować wybraną przez siebie piosenkę z kategorii Disco Polo. Aby otrzymać tytuł pełnoprawnego ucznia naszej szkoły, uczniowie musieli wykonać wiele ciekawych zadań dotyczących sprawności artystycznych i ruchowych. Do zmagań otrzęsinowych przystąpili uczniowie wszystkich klas pierwszych – I aLO, I dLO, I AFE, I TIN i klasy I TEK. Trzeba przyznać, że nasi koledzy i koleżanki ze wszystkich zadań wywiązali się bardzo dobrze, jednak najlepszą klasą okazała się klasa I dLO, która za zajęcie I miejsce – otrzymała nagrodę pieniężną ufundowaną przez Radę Rodziców, puchar oraz możliwość zorganizowania otrzęsin w następnym roku. Drugie miejsce zajęła klasa I AFE, miejsce trzecie – klasa I TIN. Po otrzęsinach odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych oraz ich wychowawców.