Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  3 lutego 2021  15:41 

Olimpiada Wiedzy Technicznej

OWT – Elektronicy z Zespołu Szkół im. J. Grodzkiej wśród najlepszych techników w województwie
Pierwszego lutego w Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie odbyły się zawody II stopnia (wojewódzkie) Olimpiady Wiedzy Technicznej. Wśród kilkunastu uczestników, którzy zakwalifikowali się do udziału w grupie elektryczno-elektronicznej byli uczniowie naszej szkoły:
Bartłomiej Art z klasy IV TEiE
Szymon Gąsiński z klasy III AFE
Olimpiada Wiedzy Technicznej to najbardziej prestiżowa z olimpiad zawodowych. Uczestniczą w niej uczniowie ze wszystkich typów techników oraz liceów ogólnokształcących. Organizatorem olimpiady jest Naczelna Organizacja Techniczna Federacja Stowarzyszeń Naukowo Technicznych. W zawodach I stopnia brało udział 1532 uczestników z 204 szkół, wszyscy uczestnicy rozwiązywali zadania z dwóch obszarów: elektryczno-elektronicznego i mechaniczno-budowlanego. W zawodach II stopnia uczniowie startują w wybranej grupie tematycznej.
Finaliści i laureaci wyłonieni w zawodach III uzyskują prawo wstępu na uczelnie wyższe bez postępowania kwalifikacyjnego oraz są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego.
Czekamy na wyniki zawodów II stopnia. Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.