Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  10 września 2020  23:15 

Narodowe Czytanie „Balladyny”

„…w lesie są maliny,
Niechaj idą w las dziewczyny,
Która więcej malin zbierze
Tę za żonę pan wybierze.”
Tegoroczne Narodowe Czytanie w naszym mieście miało inną formę, niż w latach ubiegłych. Nie czytaliśmy dla szerszej publiczności, ale przygotowaliśmy nagranie, z którego zostanie zmontowany przez organizatorów film.
W postacie utworu Juliusza Słowackiego wcielili się uczniowie klasy II NACLO: Anna Grabarczyk, Weronika Stolarczyk, Wiktoria Rosiak, Dominik Bauer i Patryk Jerzmanowski. Młodzież przeczytała scenę III z aktu pierwszego, w której Kirkor poznaje Alinę i Balladynę. Nagraniem czytanej sceny zajęli się: Martyna Koszańska i Kacper Krysztofiak. Okolice jeziora Gopło – gdzie dzieje się akcja utworu -zajęła biblioteka szkolna, w której wyrosły maliny.
Halina Andrzejczak