Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Mateusz Tomaszewski  11 września 2023  19:45 

Narodowe Czytanie 2023

11 września młodzież naszej szkoły wzięła udział w corocznej akcji łęczyckiego Narodowego Czytania, które odbyło się w auli Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Lekturą tegorocznej 12. odsłony Narodowego Czytania jest „Nad Niemnem”, najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstała ona w latach 1886-1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. „Nad Niemnem” cieszy się uznaniem pokoleń czytelników, doczekało się także ekranizacji.

W scenerię utworu oraz historię rodziny Bohatyrowiczów i Korczyńskich wprowadziło dwoje naszych uczniów:

  • Agnieszka Wiktorska z klasy III TEA,
  • Mateusz Staniewski z klasy V NIF.

Przybliżyli oni również postać autorki powieści – Elizy Orzeszkowej. Fragmenty utworu przeczytała:

  • Maria Jarocka z klasy I a LO,
  • Oliwia Olczyk z klasy I c LO.

Po zakończeniu spotkania każdy uczestnik mógł ozdobić swój egzemplarz „Nad Niemnem” okolicznościową pieczęcią.

 
 

Narodowe Czytanie 2023