Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  9 września 2019  18:42 

Narodowe Czytanie 2019

9 września 2019 r. o godz. 11.00 w auli Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy odbyło się Narodowe Czytanie polskich 8 nowel. Do wspólnego czytania „Dymu” „Dobrej pani”, „Orki”, „Katarynki”, „Sawy” oraz noweli „Sachem”, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” i „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” organizatorzy spotkania – Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi, Filia w Łęczycy oraz Miejska
i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprosili także przedstawicieli Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Stolarczyk, Patryk Jerzmanowski (kl. I NACLO), Julia Stankowska, Wiktoria Wyszyńska, Igor Bartczak, Jakub Jeziorski ( kl. II ACLO), Igor Naporowski i Kamil Zatyka ( kl. III TAF), Patryk Raczyński i Daniel Kopczyński z kl. IV TAI. Po zakończeniu spotkania każdy uczestnik otrzymał podziękowanie z okolicznościową pieczęcią akcji Narodowego Czytania. Opiekę nad młodzieżą sprawowała
p. Halina Andrzejczak i p. M. Malanowska.