Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Szymon  10 października 2022  21:51 

Konkurs „Książka mówi”

10 października odbył się w bibliotece szkolny etap konkursu pięknego czytania „Książka mówi”. Zadaniem uczestników był wybór i zaprezentowanie komisji wiersza albo fragmentu prozy Marii Konopnickiej lub Józefa Mackiewicza. Konkurs ma za zadanie rozwijać czytelnictwo, jest też okazją do przedstawienia utworów wybitnych polskich pisarzy w interpretacji młodych czytelników w roku, któremu ci twórcy patronują.
Do konkursu przystąpiły uczennice z różnych klas, które zdecydowały się zaprezentować poezję i prozę Marii Konopnickiej. Ocenie podlegała przede wszystkim interpretacja utworu, czyli umiejętność pięknego czytania z poprawną dykcją. Jury w składzie: Pani Agnieszka Pisarkiewicz, Pani Kinga Papla-Kielarska i Pani Halina Andrzejczak – do kolejnego etapu wybrało dwie uczennice:

  • Annę Grabarczyk z klasy IV Nac LO
  • Różę Woźniak z klasy Iac LO

Ania i Róża będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a dziewczętom życzymy dalszych sukcesów!


  

Konkurs „Książka mówi”