Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Szymon  14 listopada 2022  19:43 

II Rajd „Dla Niepodległej”

Odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” na Placu Jana Pawła II w Ozorkowie rozpoczął się II Rajd „Dla Niepodległej”. Blisko czterystuosobowa grupa uczniów, nauczycieli oraz turystów indywidualnych zgromadziła się na starcie rajdu, aby uczcić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i złożyć hołd bohaterom walk o wolność. Kilka minut po godzinie dziewiątej, biało-czerwony pochód przeszedł ulicami miasta udając się w kierunku zalewu miejskiego, Kowalewic, Wiktorowa i dalej granicami rezerwatu przyrody „Dąbrowa Grotnicka” aż do miejscowości Orła. Tam, przy pomniku poświęconym żołnierzom walczącym i poległym w II wojnie światowej młodzież wspólnie zaśpiewała znane pieśni patriotyczne. Dziesięciokilometrową trasą kroczyło 30 uczniów z naszej szkoły wraz z p. K. Andrzejczak oraz p. K. Paplą – Kielarską. To była piękna lekcja patriotyzmu, przepełniona dumą i radością z możliwości wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości.
Organizatorem rajdu był Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy.

 
 

II Rajd „Dla Niepodległej”