Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  14 lutego 2020  17:43 

Hubert Antczak z Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej wśród najlepszych elektroników w kraju

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” ogłosił wyniki zawodów okręgowych i opublikował listę 23 uczestników zawodów finałowych. Do rywalizacji z najlepszymi elektronikami w kraju zakwalifikował się Hubert Antczak uczeń IV klasy technikum elektronicznego.
„Euroelektra” to interdyscyplinarna olimpiada sprawdzająca kompetencje uczniów z zakresu elektryki i elektroniki, organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Za organizację Olimpiady i ocenę prac uczestników odpowiedzialny jest Komitet Główny Olimpiady, który tworzą nauczyciele akademiccy, między innymi: Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Politechniki Gdańskiej, Akademii Morskiej w Gdyni, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz inni specjaliści związani zawodowo z przemysłem elektrotechnicznym. Olimpiada organizowana jest jako trójstopniowe zawody o zasięgu ogólnopolskim. Do zawodów I stopnia przystępuje każdego roku ponad 2000 uczniów z około 120 szkół z całej Polski.
Hubert Antczak jest pierwszym uczniem naszej szkoły, który zakwalifikował się do finału tej olimpiady.
Zawody finałowe odbędą się 17 marca w Opolu.
Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów