Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  29 października 2021  12:21 

[Grecja – 27.10.2021 – Środa]

TECHNICY INFORMATCY kontynuowali dzisiaj swoje praktyki S.T.E.M Academy Robotics w Larisie. Kontynuowali naukę programowania robotów i stworzyli kod, dzięki któremu „nauczyli” je grać w kółko i krzyżyk. Na koniec zajęć praktykanci mieli zaprogramować roboty tak, aby mogły wziąć udział w turnieju w grę, w której trzeba było jak najszybciej zbierać piłki z planszy. Poprzez zabawę mogli w szybki sposób nauczyć się wielu ciekawych rzeczy z robotyki i programowania. TECHNICY FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW wraz z panem Kostosem dokonywali selekcji wszystkich wykonanych przez siebie zdjęć. Po wybraniu najlepszych fotografii wspólnie poddali je obróbce. Mentor pokazywał praktykantom stworzone przez siebie presety, dzięki którym można uzyskać podobny efekt kolorystyczny na wszystkich zdjęciach. TECHNICY EKONOMIŚCI pracowali w programie kalkulacyjnym Excel, w którym poznali dodatkowe funkcje programu, wyliczali kwoty aktywów trwałych, sumy kapitałów, aktywów obrotowych, zobowiązań i rezerw na zobowiązania, sporządzili uproszczoną wersję bilansu oraz stworzyli wykresy struktury kapitału i struktury majątku na podstawie tabeli. Używali również funkcji tabele przestawne.
Czas wolny po praktykach młodzież spędzała aktywnie grając w koszykówkę, spacerując czy układając kopce z kamieni na plaży.
29
Projekt „Rozwój zawodowy na europejskich praktykach”, nr 2020-1-PL01-KA102-078827 program Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.”