Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  28 października 2021  12:18 

[Grecja – 26.10.2021 – Wtorek]

TECHNICY EKONOMIŚCI dzisiaj po praktykach odwiedzil hurtownię napoi Koutalias, gdzie dowiedzieli się jak wygląda rotacja zapasów na przykładzie hurtowni napoi, jak ważna jest rola odbiorców w sprzedaży produktów, zapoznali się z drukiem faktury sprzedaży, poznali stawki procentowe podatku VAT obowiązujące w Grecji oraz zapoznali się z zasadami archiwizowania dokumentów w przedsiębiorstwie. TECHNICY INFORMATCY kontynuowali tworzenie aplikacji z użyciem formularzy user forms. Tworzyli ankiety, z których wyniki automatycznie wpisywały się w arkusz kalkulacyjny. Formatowali również komórki z użyciem języka VBA. Na koniec zajęli się obsługą BIOSu, w którym dostosowali zaawansowane ustawienia komputerów. TECHNICY FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW zaczęli zajęcia od omówienia zdjęć w ruchu z poprzedniego dnia. Resztę czasu poświęcili nauce zasad wykonywania zdjęć nocnych. Mentor opowiedział im o technice wykonywania tego rodzaju fotografii. Zdradził tajniki ostrego i rozmytego tła jakie można uzyskać dzięki preselekcji przysłony. Powiedział, także jak ważną rolę odgrywa czas naświetlenia. Następnie ich zadaniem na koniec było udać się nocą w plener i wykonać takie fotografie w asyście opiekuna.
Dzisiaj udało się także młodzieży i ich opiekunom zwiedzić Thessaloniki – drugie co do wielkości (po Atenach oczywiście) miasto Grecji. Zobaczyli tam najważniejsze zabytki tej metropolii: Białą Wieżę, pomnik Aleksandra Wielkiego, Katedrę św. Demetriusza, Rotundę, Forum Romanum. W czasie wolnym odbyli też spacer urokliwymi uliczkami oraz nadmorskim deptakiem.
Projekt „Rozwój zawodowy na europejskich praktykach”, nr 2020-1-PL01-KA102-078827 program Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.”