Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  27 października 2021  12:03 

[Grecja – 25.10.2021 – Poniedziałek]

TECHNICY EKONOMIŚCI dzisiaj po praktykach mieli spotkanie z greckim księgowym, który przedstawił im zagadnienia dotyczące sytuacji ekonomicznej Grecji, w tym poznali różnice między podatkami bezpośrednimi i pośrednimi, dowiedzieli się szczegółów związanych z podatkiem od nieruchomości, który od niedawna obowiązuje w Grecji, dokładnie omówili podatek VAT a także rozmawiali o stanowiskach i podziałach pracy. Na koniec zapoznali się również ze schematem pracy sezonowej, która jest bardzo popularna w Grecji szczególnie w miejscowościach turystycznych.
TECHNICY INFORMATCY odbyli swoje praktyki w zewnętrznej firmie STEM Robotics. Poznali tam podstawowe pojęcia związane z robotyką, po czym przeszli do programowania swoich robotów Lego Mindstorm. Po instruktażu i ćwiczeniach wprowadzających, praktykanci zaczęli pracę w specjalnym systemie, gdzie programowali swoje roboty tak, aby reagowały na konkretny kolor oraz dystans. Na koniec mogli zorganizować zawody „zapaśnicze” między zaprogramowanymi przez siebie robotami i ostatecznie wyłonić najlepszego z nich. TECHNICY FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW kolejny tydzień praktyk rozpoczęli od dokładnego omówienia zdjęć, które zostały przez nich wykonane na poprzednich zajęciach. Weryfikacji podlegały również fotografie wykonane podczas wycieczek kulturowych. Następnie pan Kostas objaśnił zasady dotyczące fotografowania obiektów w ruchu. Podczas części praktycznej zadaniem fototechników było uwiecznienie dynamiki w swoich kadrach.
Projekt „Rozwój zawodowy na europejskich praktykach”, nr 2020-1-PL01-KA102-078827 program Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.”v