Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  25 października 2021  16:43 

[Grecja – 23.10.2021 – Sobota]

Dzisiaj nasza młodzież miała okazję odwiedzić Meteory – kompleks klasztorów prawosławnych zawieszonych „między niebem a ziemią”. Zwiedzanie rozpoczęli od wytwórni ikon, w której Pani przewodnik w interesujący sposób opowiedziała, jak pisze się ikony. Był też czas na kupno pamiątek. Następnie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia na tle wiekowych klasztorów umiejscowionych na szczytach majestatycznych, kilkusetmetrowych masywów skalnych. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie klasztoru Vaarlam, który wywarł na młodzieży niesamowite wrażenie. Wnętrze kaplicy oraz jego historia wzbudziły ogromne zainteresowanie. Drogę umilały uczniom ciekawe historie opowiadane przez Panią przewodnik.
Projekt „Rozwój zawodowy na europejskich praktykach”, nr 2020-1-PL01-KA102-078827 program Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.”