Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  22 października 2021  14:14 

[Grecja – 19.10.2021 – Wtorek]

W drugim dniu stażu TECHNICY EKONOMIŚCI odbyli praktyki w dziale badań statystycznych. Przypomnieli sobie podstawy korzystania z programu Excel, a następnie nauczyli się obliczać wskaźnik struktury. Ponadto zastosowali w praktyce szeroko pojęte formuły, dobrze już im znane oraz szereg nowo omówionych na poprzednich zajęciach. TECHNICY INFORMATCY, podzieleni na grupy zajęli się podstawami programowania i naprawianiem hardware. Początkowo projektowali schematy blokowe w glify, do zapytań mentora. Powtórzyli sobie również iloczyny logiczne i ich zastosowanie. Podczas gdy jedna grupa tworzyła schematy, pozostałe dwie naprawiały usterki w komputerach stacjonarnych. TECHNICY FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW rozpoczęli od części teoretycznej. Utrwalili sobie zagadnienia dotyczące fotografowania w trybie manualnym, a podczas części praktycznej robili zdjęcia portretowe w plenerze, które później kard po kadrze omawiali z mentorem.
W czasie wolnym po praktykach młodzież wraz z opiekunami wybrała się autokarem do schroniska Stavros, na wysokość 944 m n.p.m., skąd rozpościerał się przepiękny widok na morze oraz na najwyższy szczyt Olimpu – Mitikas 2918 m n.p.m. Następnie grupa udała się do miasteczka Litochoro, skąd wybrała się na spacer do wodospadu w wąwozie Enipeas.
Projekt „Rozwój zawodowy na europejskich praktykach”, nr 2020-1-PL01-KA102-078827 program Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.”