Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Aleksandra Wasiak  23 stycznia 2024  18:01 

Ferie zimowe tuż tuż…

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora wypoczynku dla dzieci i młodzieży za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

Na stronie https://wypoczynek.men.gov.pl znajduje się internetowa baza wypoczynku, gdzie można znaleźć informacje o wycieczkach organizowanych w czasie ferii zimowych, jak również dane organizatorów, terminy i lokalizacje wyjazdów oraz liczbę ich uczestników.
Niezależnie od tego, czy uczniowie wyjadą na zorganizowany wypoczynek, czy spędzą ferie w domu lub na półkoloniach – ważne jest zachowanie podstawowych zasad oraz przepisów bezpieczeństwa. Dotyczą one zarówno przemieszczania się, jak również różnych form aktywności i odpoczynku, dlatego zwracamy do Państwa się z prośbą o przypomnienie uczniom, zasad bezpiecznego zachowania się podczas uprawiania zimowych sportów.

Więcej informacji nt. bezpiecznego wypoczynku dla dzieci i młodzieży można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-zimowe-2024.