Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Aleksandra Wasiak  1 maja 2022  16:29 

Akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W piątek 29.04.22r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas – 1 clo, 3 nkaf, 3 tin i 2 tin – pod opieką P. Marka Majewskiego i P. Krzysztofa Bednarka przygotowali inscenizację słowno-muzyczną upamiętniającą to wydarzenie.
Szkolni artyści zaprezentowali, nie tylko dzieje uchwalenia konstytucji, ale także przypomnieli starszej części widowni (nauczycielom), a młodszej opowiedzieli o latach, w których obchodzenie tego święta było zakazane. Chór szkolny zaśpiewał pieśni związane z tradycjami narodowymi. Znaczenie tradycji narodowych podkreślił P. Krzysztof Wójcik, Dyrektor naszej szkoły, w krótkim wystąpieniu kończącym obchody rocznicy.