Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Aleksandra Wasiak  14 czerwca 2022  12:35 

„Poznaj Polskę”

13 czerwca 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy rozpoczęli swoją trzydniową przygodę z Trójmiastem w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

Pierwszym punktem programu zwiedzania był Gdańsk. Uczniowie klas 2ac LO, 2 TIN i 2 TAK pod opieką Katarzyny Błaszczyk, Iwony Lewandowskiej, Justyny Bagrowskiej, Kingi Papli – Kielarskiej oraz Macieja Kazimierskiego spacerowali z przewodnikiem po mieście w zasięgu obwarowań z XVII wieku. Zwiedzili Traktat Królewski: Złotą Bramę, ulicę Długą, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Ratusz i Dwór Artusa. Odwiedzili również Kościół Mariacki i podziwiali przepiękna panoramę miasta z wieży kościoła. Poszli także na spacer najpiękniejszą ulicą Trójmiasta, ulicą Mariacką oraz wzdłuż nabrzeża Motławy. Mieli okazję zobaczyć Żurawia, średniowieczny dźwig portowy będący symbolem Gdańska. Następnie udali się na Półwysep Westerplatte – miejsce bohaterskiej obrony we wrześniu 1939 roku.

Pełni wrażeń dotarli do pensjonatu w miejscowości Jantar. Na zakończenie dnia wszyscy wybrali się na spacer brzegiem morza.