Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Aleksandra Wasiak  30 kwietnia 2022  13:55 

Pożegnanie Maturzystów

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.”
(Eleanor Roosevelt)

29 kwietnia 2022 r. odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych, dla których po raz ostatni zabrzmiał dzwonek szkolny. Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.

Wszystkich zebranych powitał Pan Dyrektor Krzysztof Wójcik, gratulując uczniom osiągnięć edukacyjnych i sportowych, a nauczycielom dziękując za wysiłek włożony w proces dydaktyczny.

Pan Dyrektor razem z gośćmi i wychowawczyniami wręczył nagrody książkowe, dyplomy, statuetki oraz świadectwa z „czerwonym paskiem” wyróżniającym się i zaangażowanym w życie szkoły uczniom. Nagrodzono także młodzież, która brała udział w akcjach charytatywnych, za ich pracę na rzecz szkoły, za pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych.

Podczas uroczystości miało również miejsce uroczyste przekazanie sztandaru klasom młodszym oraz ślubowanie absolwentów szkoły.

Niemałą niespodzianka była także część artystyczna przygotowana przez uczniów klas przedostatnich, która nie tylko wzruszała, ale również przywiodła na myśl lata spędzone w murach naszej szkoły. Nagrany filmik oraz muzyka na żywo stały się niezapomnianymi wspomnieniami.

Absolwenci wyrazili podziękowanie za lata nauki i trud włożony w ich wychowanie. Za kilka dni abiturienci przystąpią do najważniejszego egzaminu w ich życiu. Życzymy wszystkim połamania piór i wymarzonych 100% na maturze!