Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Aleksandra Wasiak  10 czerwca 2022  16:53 

Turniej Wiedzy o Regionie

8 czerwca dwie drużyny naszej szkoły brały udział w Turnieju Wiedzy o Regionie. Konkurs składał się z 3 etapów. Pierwsza konkurencja odbyła się 25 maja i polegała na przygotowaniu dania charakterystycznego dla powiatu łęczyckiego, przepisu tego dania oraz uzasadnienia wyboru potrawy. Pierwsza grupa pod opieką p. Iwony Lewandowskiej przygotowała danie tradycyjne dla kuchni gminy Grabów- cebulaki. Druga grupa pod opieką p. Krzysztofa Wójcika zrobiła pierogi z twarogiem i cynamonem.
Drugą konkurencją była gra terenowa po ulicach Łęczycy. Następnie wszyscy spotkaliśmy się pod altaną nad zalewem miejskim, gdzie miał miejsce quiz wiedzy o regionie. Podsumowując wszystkie zmagania grupa pod opieką p. Wójcika uplasowała się na pierwszej pozycji ,a grupa p. Lewandowskiej na 3 miejscu.
Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili czas. Gratulujemy zwycięzcom.