Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  17 października 2019  23:28 

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Zacną rzeczą jest uczyć się,
lecz jeszcze zacniejszą –
nauczać.
Mark Twain

Dnia 14 października 2019 r. na sali gimnastycznej nauczyciele, pracownicy szkoły, społeczność uczniowska, rodzice oraz zaproszeni goście świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Janusz Mielczarek – starosta Powiatu Łęczyckiego, p. Małgorzata Raczkiewicz – członek zarządu Rady Powiatu Łęczyckiego, mjr Waldemar Galant z I Dywizjonu Lotniczego im. Ziemi Łęczyckiej w Leźnicy Wielkiej, por. Paweł Banasiak z Ośrodka Aeromobilno-Spadochronowego, p. Henryk Wójcik – prezes Zarządu Rejonowego PCK w Łęczycy, płk Grzegorz Tomaszewski – dyrektor Zakłady Karnego w Garbalinie, st. kpt. Wojciech Pernal – komendant powiatowy PSP w Łęczycy, bryg. Arkadiusz Mistrzak – dowódca JRG, p. Józef Chowaniec – dyrektor PKO BP w Łęczycy, mł.insp. Andrzej Bukowiecki – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji.
Po przywitaniu gości pani dyrektor Krystyna Tomczak złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom szkoły oraz młodzieży. Następnie wręczyła nagrody dyrektora szkoły dla: p. Małgorzaty Malanowskiej, p. Katarzyny Andrzejczak, p. Bogumiły Czyżewskiej, p. Mirosławy Cerk, p. Ewy Kocik, p. Iwony Lewandowskiej, Aleksandry Wasiak, p. Arkadiusza Grzelaka, p. Cezarego Maciejewskiego, p. Artura Strońskiego, p. Renaty Krzyżaniak, p. Bożeny Raj, p. Pawła Kacprzaka, p. Szymona Szajnochy, p. Zbigniewa Lasoty.
W dalszej części uroczystości głos zabrali goście. Młodzież złożyła życzenia nauczycielom oraz pracownikom obsługi, a następnie wręczyła im kwiaty. Zaprezentowała także humorystyczny program artystyczny poświęcony swoim pedagogom.
Na zakończenie wręczono podziękowania wolontariuszom Przeglądu Piosenki Wakacyjnej, a następnie ogłoszono wyniki wyborów do zarządu Samorządu Uczniowskiego. Członkami zarządu zostali Aleksandra Żakowiak oraz Bartłomiej Art, a opiekunem SU p. Iwona Lewandowska.