Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
„Czytamy dla Niepodległej”
Robert  28 września 2018  19:05 

„Czytamy dla Niepodległej”

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz akcji Narodowego Czytania w bibliotece szkolnej odbyło się dzisiaj spotkanie, podczas którego uczniowie i nauczyciele czytali fragmenty utworów z „44 Tekstów Antologii Niepodległości”. Antologia przygotowana jest z myślą o uczczeniu jubileuszowego roku. Prezentuje powstałe na przestrzeni wielu wieków utwory, zaliczane do kanonu polskiej literatury patriotycznej. Antologia Niepodległości stanowi także lekturę Narodowego Czytania w roku 2018.
Do wspólnego czytania przystąpili uczniowie oraz p. dyr. Krystyna Tomczak i p. Mirosława Cerk. Młodzież wysłuchała fragmentów m.in. „Starej baśni”, „Potopu”, „Pana Tadeusza”, „Przedwiośnia” oraz wierszy wyrażających tęsknotę, miłość i oddanie do tego, co polskie. Oprócz poezji i prozy wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu Patrycji Olczak.
Spotkanie to ma na celu promowanie czytania pięknej, polskiej literatury oraz wpisuje się w szkolny projekt „Niepodległa”, którym chcemy uczcić stulecie wolności Polski.