Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Mateusz Staniewski  29 października 2023  21:30 

Zagraniczne praktyki zawodowe część 2

W wolnym czasie młodzież korzysta z atrakcji hotelowych, a także z wycieczek i animacji czasu wolnego realizowanych w ramach programu edukacyjno-kulturowego.

W sobotę nasi uczniowie byli na wycieczce w kompleksie skalno-klasztornym Meteory. To jedno z tych miejsc na świecie, które widnieje na liście światowych zabytków UNESCO. Najpierw udali się do wytwórni ikon bizantyjskich, gdzie dowiedzieli się, jak powstają ikony i dlaczego się je pisze a nie maluje. Podczas zwiedzania dowiedzieli się także dużo na temat kultury prawosławnej, jej historii i tradycji. Mieli możliwość obejrzeć jeden z sześciu czynnych klasztorów – Klasztor św. Stefana. Podziwiali przepiękne freski zdobiące ściany klasztoru oraz zachowany ikonostas.

Niedzielnym świtem uczniowie naszej szkoły wyjechali z hotelu, aby odbyć rejs na wyspę Skiathos. Podczas zwiedzania wyspy, poznali historię greckiej flagi i jej symbolikę. Odwiedzili miejsca, gdzie były kręcone sceny z filmu „Mamma Mia”, podziwiali rozległą panoramę okolicy. Z pokładu statku podziwiali wiele malowniczych wysp i wysepek. Załoga Kapitana Kostasa zapewniła urozmaicony program animacyjno – kulturowy. Bawiąc się poznali elementy tradycyjnej kultury greckiej, tańczyli m.in. Zorbę, czyli Sirtaki. Oglądali również mistrzowski popis greckiego tańca tradycyjnego w wykonaniu Kapitana statku i jego załogi. Czas wolny natomiast spędzili na morskiej i słonecznej kąpieli na złotej plaży Koukunarias.

Projekt nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000113206, realizowany przez Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy, w ramach Akredytacji Erasmusa nr 2021-1-PL01-KA120-VET-000045508, Program Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

 
 

Zagraniczne praktyki zawodowe
Zagraniczne praktyki zawodowe
Zagraniczne praktyki zawodowe