Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
praktyki
Wojciech  8 maja 2021  02:02 

Zagraniczne praktyki zawodowe 08.05.2021

[Grecja – 08.05.2021 – Sobota]
Dzisiaj młodzież odwiedziła drugie co do wielkości po Atenach miasto Thessaloniki (gr. Θεσσαλονίκη). To ośrodek administracyjny największego greckiego regionu Macedonia, nieoficjalnie, przez Greków nazywany współstolicą lub stolicą Macedonii. Młodzież miała okazję zobaczyć m.in. Białą Wieżę, posąg Aleksandra Wielkiego na koniu, Łuk Triumfalny Galeriusza, Cerkiew Św. Demeriusza oraz Rotundę – najstarszy zabytek w Thessalonikach pochodzący z przełomu III i IV wieku. Po powrocie z programu kulturowego, nasi uczniowie mieli jeszcze chwilę na kąpiel w morzu i plażowanie.
Projekt „Zagraniczne praktyki zawodowe perspektywą lepszego rozwoju zawodowego”, nr 2019-1-PL01-KA102-062499 realizowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodow