Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Robert  10 grudnia 2018  22:16 

XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce

Dnia 7 grudnia uczniowie klas II, III, IV Technikum Ekonomicznego wzięli udział w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego w Toruniu. 15 uczniów naszej szkoły pilnie przygotowywało się do tego wydarzenia. Pogłębiając swoją wiedzą sięgali również po książki wymagane w toku nauki na studiach.
Konkurs poprzedziła krótka prezentacja dotycząca nowo otwartego kierunku na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.
Pisany przez uczniów test składał się z dwóch części: testu typu multiple choice oraz pytania otwartego dotyczącego wpływu robotyki i sztucznej inteligencji na gospodarkę i społeczeństwo. Nagrodą dla 10 laureatów jest indeks na dowolne studia prowadzone przez wydział.
Po konkursie czas wolny uczniowie wraz z opiekunami spędzili na Jarmarku Bożonarodzeniowym umiejscowionym na Starym Rynku w Toruniu. Wszyscy wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia. Na wyniki trzeba jeszcze poczekać,ale już dziś za wszystkich trzymamy kciuki!
Opiekę nad uczniami sprawowała p. K. Zielińska oraz p. A. Grzelak.