Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  8 października 2018  21:14 

Wycieczka do Poznania

Dnia 3 października 2018 roku, w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, klasy 1dLO oraz 1TIN, wraz z wychowawcami, odwiedziły Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu. Na samym początku, podzieliwszy się na grupy, uczniowie obejrzeli dwa filmy opowiadające o historii Polski od czasu stracenia niepodległości do czasu jej odzyskania. Po krótkim seansie udali się na zwiedzanie muzeum. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o wydarzeniach, mających wtedy miejsce. Ukazał wiele rekwizytów wykorzystywanych przez żołnierzy na wojnie, a także wyznaczył kilka chętnych osób do przymierzenia mundurów i karabinów wojskowych – w tym opiekunów. Na sam koniec, przewodnik serdecznie pożegnał i odprowadził obie grupy do wyjścia. Ze względu na duży zapas czasowy, uczniowie oraz nauczyciele mieli chwile wolnego czasu na spacer po Starówce i zrobienie pamiątkowych zdjęć. Wyjazd był z pewnością udany, a ta wyjątkowa lekcja historii na pewno pozostanie w głowach wycieczkowiczów.