Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Aleksandra Wasiak  25 kwietnia 2022  19:16 

Targi Edukacyjne w Ozorkowie

22 kwietnia br. na hali Sportowej w Ozorkowie odbyły się „Miejsko-Gminne Targi Edukacyjne Szkół Średnich”. Wydarzenie zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Jana Pawła II w Ozorkowie, a patronat nad nim objął m.in. burmistrz miasta – Jacek Socha. Dzięki uczestnictwu w Targach edukacyjnych ósmoklasiści mogli przyjrzeć się atrakcyjnej ofercie przygotowanej przez naszą szkołę. Swoją propozycję edukacyjną przedstawiły także szkoły średnie z Ozorkowa, Łodzi, Zgierza i Piątku. Burmistrz Jacek Socha oraz organizator – dyrektor SP2 Małgorzata Syncerek uroczyście przywitali wszystkich gości, a potem ósmoklasiści ze szkół m.in. w Ozorkowie, Solcy Wielkiej, Parzęczewie, Modlnej na poszczególnych stoiskach, mogli zapoznać się z ofertami szkół ponadpodstawowych. Staraliśmy się i wydaje mi się – jako uczestniczce tego wydarzenia, że znakomicie zaprezentowaliśmy naszą szkołę w środowisku lokalnym, tym razem powiatu zgierskiego. Młodzież chętnie zatrzymywała się przy naszym stoisku, przy którym uczniowie i nauczyciele udzielali informacji o kierunkach kształcenia w szkole.

Mam nadzieję, że pomogliśmy młodym ludziom zaplanować przyszłość w oparciu o rozwijanie swoich pasji, może i w naszej placówce, i choć z niektórymi zobaczmy się w murach „Grodzkiej”.

Autor: Anna Grabarczyk