Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Robert  28 września 2018  18:59 

Projekt edukacyjny „Niepodległa”

W naszej szkole realizowany jest projekt „Niepodległa”, poprzez który chcemy upamiętnić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach tego projektu odbędzie się szereg wydarzeń angażujących całą społeczność szkolną. Zaplanowane działania obejmują m.in. konkursy dla uczniów, lekcje muzealne, odczyty historyczne, wystawy, tematyczne gazetki ścienne, udział w spotkaniach organizowanych przez miejskie instytucje, wspólne czytanie polskiej literatury, wycieczki oraz organizację uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości.

Zachęcamy do aktywnego udziału w tych wydarzeniach i świętowania tak ważnej rocznicy w historii Polski.

Ojczyzna-to samo życie.
Jak krew bije w tętnach,
 jak serce w piersiach uderza,
jak myśl w mózgu przepływa-
tak w nas żyje ojczyzna”.