Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Mateusz Tomaszewski  26 października 2022  20:00 

Podsumowanie programu edukacyjno-kulturowego realizowanego we Włoszech w ramach Programu Erasmus+ (22.10.2022 – 23.10.2022)

Po 5 ciężkich i intensywnych dniach w pracy przyszedł czas na weekend, w czasie którego młodzież realizowała głównie, lecz nie jedyne elementy programu edukacyjno-kulturowego w ramach mobilności we Włoszech.

W sobotę cała grupa wybrała się do miasta, z którego wywodzi się najsłynniejsza para kochanków na świecie, czyli wykreowani przez Szekspira, Romeo i Julia. Chodzi oczywiście o Weronę, czyli miasto, którego początki datuje się na II wiek naszej ery. Miasto piękne, pełne zabytków z różnych epok historycznych (od starożytności aż po czasy renesansu), ale także i turystów chyba z każdej części świata. Pierwsza część wycieczki stanowiła objazd miasta autokarem, w tym także na piękny punkt widokowy. Następnie pieszo młodzież zwiedziła zabytkową część miasta – Piazza Bra, Piazza della Erbe, dom Julii, Arenę z czasów rzymskich i wiele innych pięknych miejsc.

W drugiej części dnia grupa wybrała się do Sirminione, czyli pięknej i urokliwej miejscowości otoczonej z trzech stron przez Jezioro Gardeńskie.

W niedziele przyszedł czas na jedno z najsłynniejszych miast na świecie, czyli Wenecję. Już na zdjęciach zachwyca ona swoim urokiem, ale na żywo robi zdecydowanie jeszcze lepsze wrażenie. Brak samochodów i rowerów to coś co zaskakuje chyba najbardziej, z drugiej jednak strony chyba nikt nie potrafiłby sobie wyobrazić w tych wąskich uliczkach. Mimo Maratonu Wenecja 2022 i jeszcze bardziej utrudnionego ruchu po mieście udało zobaczyć się wszystkie najważniejsze zabytki, a także poczuć klimat miasta. Plac Świętego Marka wraz z Bazyliką, Most Rialto czy Most Westchnień, Pałac Dożów i wiele innych. Polecamy zdecydowanie każdemu!

Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000056135, realizowany przez Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy, w ramach Akredytacji Erasmusa nr 2021-1-PL01-KA120-VET-000045508, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

 
 

Podsumowanie programu edukacyjno-kulturowego realizowanego we Włoszech w ramach Programu Erasmus+ (22.10.2022 - 23.10.2022)