Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  4 listopada 2019  23:06 

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

W środę 30 października w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny Klas Pierwszych. Uczniowie klasy II dLO oraz członkowie samorządu uczniowskiego pod troskliwym okiem opiekunów samorządu – p. Justyny Bagrowskiej i p. Iwony Lewandowskiej zorganizowali zabawę otrzęsinową. Tegoroczne otrzęsiny odbyły się pod hasłem „Bajki naszego dzieciństwa” – każda klasa miała za zadanie przebrać się zgodnie z tematem oraz zaprezentować wybraną przez siebie piosenkę lub scenkę z wylosowanej wcześniej bajki. Aby otrzymać tytuł pełnoprawnego ucznia naszej szkoły, uczniowie musieli wykonać wiele ciekawych zadań dotyczących sprawności artystycznych i ruchowych. Do zmagań otrzęsinowych przystąpili uczniowie wszystkich klas pierwszych – I TAK, I TIN, I ADLO, I NKAF, I NIF, I NDLO,
I NACLO. Trzeba przyznać, że nasi koledzy i koleżanki ze wszystkich zadań wywiązali się bardzo dobrze, jednak najlepszą klasą okazała się klasa I TAK, która za zajęcie I miejsce – otrzymała nagrodę pieniężną ufundowaną przez Radę Rodziców oraz możliwość zorganizowania otrzęsin w następnym roku. Drugie miejsce zajęła klasa I ADLO, miejsce trzecie – klasa I TIN.