Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Robert  14 listopada 2018  20:40 

„Ojczyzna – to samo życie…”

11 listopada to dzień szczególny w historii Polski, dzień odrodzenia naszej Ojczyzny. W tym roku świętujemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystym apelem, przygotowanym z tej okazji, Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej złożył hołd wszystkim, którzy walczyli o utrzymanie naszej jedności narodowej.
Program artystyczny, wzbogacony prezentacją multimedialną, przypomniał dramat narodu polskiego, który przez 123 lata dążył do przywrócenia niepodległości swojej ojczyzny. Być Polakiem – znaczyło walczyć za swój kraj, a często i oddać za niego życie. Uroczystość została przygotowana pod opieką p. Małgorzaty Malanowskiej, p. Małgorzaty Trzepińskiej oraz p. S. Jędruszkiewicza.
Po zakończeniu akademii p. Dyrektor Andrzej Saganiak oraz organizatorzy szkolnych konkursów, ogłoszonych w ramach projektu „Niepodległa”, wręczyli uczniom dyplomy za wyróżnione wiersze, plakaty
i kartki patriotyczne. Nagrodzeni uczniowie wezmą udział w wycieczce do Warszawy, gdzie zwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego, Sejm i Senat.