Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  16 listopada 2020  15:10 

Ogólnopolski Dzień Praw Ucznia — darmowe spotkania online 18.11.2020

W środę 18 listopada odbędzie się 1. edycja Ogólnopolskiego Dnia Praw Ucznia. Wydarzenie jest w pełni darmowe.
Wydarzenie odbędzie się zdalnie, na Facebooku Fundacji na rzecz Praw Ucznia. To tam trwały będą transmisje na żywo.
Harmonogram 18 listopada prezentuje się następująco:
1. O 10:00 rozmowa z panem Wojtkiem Gawlikiem z EDU-klastra m.in. na tematów popularnych mitów związanych z prawami ucznia.
2. O 12:00 prezes Fundacji Mikołaj Wolanin wygłosi wykład o prawach ucznia i sposobach ich ochrony.
3. O 18:00 o swoich doświadczeniach z edukacją — nie tylko dziennikarskich, ale też osobistych — opowie pani Justyna Suchecka z TVN24, autorka książki „Young Power”.
4. O 20:00 spotkanie z panem Markiem Michalakiem, byłym Rzecznikiem Praw Dziecka, a obecnie Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Dyrektorem Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka i Prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.
Podczas pierwszych 3 spotkań będzie można zadawać pytania poprzez czat. Czwarte, niestety, musi zostać nagrane wcześniej i zostanie jedynie wyemitowane o godzinie 20:00.
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Jak zostało wspomniane wcześniej, udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Nie trzeba też się na nie zapisywać. Wystarczy wejść na fanpage Fundacji na rzecz Praw Ucznia (tu link:

http://facebook.com/fundacjanarzeczprawucznia/

) i włączyć trwającą transmisję na żywo. Gorąco zachęcamy do polubienia tego fanpage’a w celu śledzenia działalności fundacji (np. aktualności dot. Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia).

Zmiana czcionki
Kontrast