Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Aleksandra Wasiak  5 maja 2022  10:15 

Miejskie obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

We wtorkowe przedpołudnie 3-go maja grupa uczniów z kl. I d LO reprezentująca społeczność szkolną pod opieką pani wicedyrektor Mirosławy Czarnocińskiej uczestniczyła w lokalnych uroczystościach upamiętniających rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uchwalona 3 maja 1791 roku Konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną ustawą zasadniczą, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu.

Na placu Kościuszki łęczycanie obejrzeli program patriotyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Wysłuchali przemówień okolicznościowych Starosty Powiatu Łęczyckiego – p. Janusza Mielczarka oraz Burmistrza Miasta – p. Pawła Kuleszy. Następnie została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Uroczystość zakończyły apel pamięci i salwa honorowa Wojska Polskiego.