Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Mateusz Tomaszewski  22 grudnia 2022  08:00 

Konkurs w związku z trwającym Rokiem Romantyzmu Polskiego

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zorganizowała konkursy w związku z trwającym Rokiem Romantyzmu Polskiego. Jednym z nich był Konkurs Świtezianka w jeansach – konkurs literacki na balladę lub romans sposobem Adama Mickiewicza spisany. Konkurs polegał na napisaniu ballady lub romansu utrzymanego w kanonie literackim utworów Mickiewicza, którego akcja dzieje się w czasach nam współczesnych. Prace konkursowe należało dostarczyć do 30 września 2022 roku. Uczennica naszej szkoły Natalia Kiejnich z klasy IV NacLO wzięła w nim udział i mimo, że nie znalazła się wśród laureatów konkursu jej praca znajduje się w zbiorze poezji „Świtezianka w jeansach”. Pracę Natalii, balladę pod tytułem „Irys i Lilia” można przeczytać pod linkiem: https://www.wbp.lodz.pl/pliki/switezianka.pdf

Życzymy dalszych sukcesów w rozwoju literackim!

 
 

Konkurs o patronce szkoły - p. Jadwidze Grodzkiej.