Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Wojciech  29 maja 2019  21:47 

„GRODZKA” NA XXVI POWIATOWEJ MAJÓWCE ZDROWIA

Uczniowie Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy, jak co roku, wzięli aktywny udział w XXVI Majówce Zdrowia zorganizowanej w dniu 25 maja 2019 r. przez Starostwo Powiatowe w Łęczycy.
Prowadzone przez naszą placówkę działania obejmowały szereg akcji. Jedna z nich – „Jabłko zamiast papierosa” – miała na celu uświadomienie o szkodliwości palenia papierosów. Wspieraliśmy również organizacje charytatywne zbierając plastikowe nakrętki w ramach działań „Wkręć się w pomaganie”.
Wszystkie te działania promowane były przez naszą młodzież, która rozdawała zainteresowanym materiały informacyjne o tematyce antynikotynowej, propagujące honorowe krwiodawstwo i prawidłowe odżywianie się, a także ulotki o tematyce proekologicznej.
Propagowaliśmy także czytelnictwo. Już po raz kolejny uczestnicy Majówki mogli skorzystać z przygotowanej przez nas półki bookcrossingowej, na której znalazły się książki przeznaczone do swobodnego czytania. Idea bookcrossing’u, polega na „uwalnianiu” książek, czyli przekazywaniu ich innym czytelnikom.
Na przygotowanym przez „Grodzką” stanowisku, członkowie naszego Koła PCK prowadzili naukę pierwszej pomocy przedmedycznej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem – szczególnie u najmłodszych.
Zorganizowaliśmy również kącik malowania twarzy, gier i zabaw dla dzieci, które bawiły się wyśmienicie pod opieką naszych uczennic. Prace plastyczne zostały zaprezentowane na specjalnej wystawie.
Warto podkreślić, iż uczennice z naszej szkoły – Patrycja Olczak i Wiktoria Bień – uświetniły swoim występem tegoroczną Powiatową Majówkę, zaśpiewały kolejno: „Melodię ulotną” (z repertuaru Meli Koteluk), „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” (z repertuaru Maryli Rodowicz). Co więcej, wykonały w duecie „Prząśniczkę” z repertuaru Moniuszki (na okoliczność ustanowienia roku 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki).
Słoneczna, ciepła, kolorowa i rozbawiona – taka była ostatnia Majówka Zdrowia. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w jej organizację.

Koordynatorzy działań:
Halina Andrzejczak
Małgorzata Jabłońska
Dorota Kuleta
Kinga Papla-Kielarska