Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
Robert  5 października 2017  16:46 

Afera u fryzjera

Co można zrobi fajnego w pochmurny, jesienny dzień? Obejrzeć komedię! Z takiej propozycji czwartego października 2017 skorzystali uczniowie klas: III DLO i II TIN wraz z wychowawcami: p. Agnieszką Pisarkiewicz i p. Maciejem Szemingiem oraz opiekunami: p. Haliną Andrzejczak, p. Mirosławą Czarnocińską, p. Iwoną Lewandowską. Liczna grupa z Grodzkiej pojechała do Teatru Powszechnego w Łodzi na spektakl „Szalone nożyczki” w reżyserii Marcina Sławińskiego. Komedia jest grana od kilku sezonów, zawsze przy pełnej widowni. W salonie fryzjerskim Jacquesa Wyczesanego (w tej roli wystąpił Jakub Firewicz) przebywa morderca słynnej pianistki. Powodem niesłabnącego zainteresowania spektaklem okazuje się nie tylko jego warstwa humorystyczna z wątkiem kryminalnym. To publiczność współtworzy na żywo sztukę, musi pomóc policji ująć sprawcę zabójstwa. Tym razem ostatecznie, po zebraniu dowodów aresztowano fryzjerkę Barbarę. Widzom w pamięci pozostaną na pewno dowcipy i powiedzonka aktorów zaczerpnięte z aktualnych wydarzeń, np.: „Nie mów do mnie teraz!”, „fryzura na wczesnego Krychowiaka”. W czasie przerwy część naszych uczniów skorzystała z możliwości zrobienia pamiątkowej foki z aktorami. Wyjazd zorganizowała polonistka – p. Agnieszka Pisarkiewicz, jak się okazuje wielbicielka nie tylko lektur z gwiazdką.